Bilişim Hukuku Kurultayında KEP

İzmir’de 2. düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuk Kurultayı’nda, geçen yıl olduğu gibi, KEP Çalıştayı yapıldı.

Çalıştay, BTK’dan Sn. Demet Kabasakal yönetiminde, başta Adalet Bakanlığı olmak üzere, kamu kurumlarından, hukuk camiasından, üniversitelerden aşağıdaki temsilciler ile VERİON Teknoloji’nin davetli katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Çalıştayda özel olarak KEP adres profilleri ve KEP Rehberi konuları ayrıntılı olarak tartışılmış, teknik ve hukuki boyutları hakkında katılımcılar görüş ve önerilerini paylaşmışlardır. KEP Rehberi ve adreslerine yönelik oluşan ortak görüşlerin, konuyla ilgili BTK tarafından yakın zamanda hazırlanacak usul ve esaslara önemli katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.

Ülkemizde KEP adreslerinin algılanabilmesi ve tanınabilmesi amacıyla, KEPHS’lar tarafında yönetilen özel alan adları (örn; @kephs.kep.tr, veya @kurumadi.kep.tr) üzerinden gerçek isimlerle (kısaltmalar kullanılsa bile, tamamen sanalisim kullanılmadan) bireylere ve kurumlara tahsis edilmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir.

E-Tebligat Çözümleri

Elektronik Tebligat çözümlerimiz ile e-tebligat alımlarınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde yönetebilirsiniz. Detaylı Bilgi

KEP Çözümleri

Kayıtlı Elektronik Posta çözümlerimiz ile gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yönetebilirsiniz. Detaylı Bilgi

Blockchain

Blockchain çözümlerimiz ile dijital dünyanın yeni yüzüyle tanışabilirsiniz. Detaylı Bilgi

E-Kimlik Çözümleri

E-Kimlik çözümlerimiz ile kişisel bilgilerinizi dijital güvenliğinizi güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Yapay Zeka

Detaylı Bilgi

Eğitim Hizmetleri

Eğitim hizmetlerimiz ile profesyonel dünyada daha etkin hale gelebilirsiniz. Detaylı Bilgi

Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık hizmetlerimiz ile uzmanlıklarımızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Detaylı Bilgi